İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BURSA
Bursa Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

2017-2018 eğitim-öğretim döneminden başlamak üzere oluşturulacak eğitim randevu programı tüm ortaokul 6. Sınıfları kapsayacak protokol yapıldı 03 Mart 2017

Ülkemizde meydana gelebilecek deprem, sel, çığ, toprak kayması ve diğer afetlere karşı da hassas bulunan Türkiye’nin 4. Büyük İli konumunda olan, sanayi, ticaret, turizm ve nüfus hareketliliği ilimizde simülasyon teknolojileri kullanılarak doğal, teknolojik ve insan kökenli afetleri ilimizde ki tüm altıncı sınıf öğrencilerine deneyim yoluyla yaşatmak ve öğrendiklerimizi zamanla davranışa dönüştürerek afetlerin etki ve zararlarını en az zararla atlatmak amacıyla öğrencilerimizi eğiterek ve bilinçlendirerek doğal afetlere karşı dirençli toplum oluşturmak  için;  eğitim ve tatbikatlar, afet başlıklı kongre, çalıştay ve benzeri faaliyetlerde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği sağlamak amacıyla Afet Eğitim Merkezinde simülasyonlar eşliğinde afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili Temel Afet Bilinci Eğitimi, karşılıklı yardım hizmetleri ile kongre, çalıştay ve benzeri afet genel başlıklı faaliyetler için yapılacak işbirliğini ve 2017-2018 eğitim-öğretim döneminden başlamak üzere oluşturulacak eğitim randevu programı tüm ortaokul 6. Sınıfları kapsayacak şekilde düzenlenerek her yıl aynı şekilde tekrarlanarak ilimizdeki tüm öğrenciler bu eğitimi almış olacak.

Bu kapsamda Vali Yardımcısı Sayın İbrahim AVCI, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Veli SARIKAYA ve Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdür V. Sayın Yalçın MUMCU tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası etkinliği kapsamında Afet Eğitim Merkezinde protokol imzalandı.