İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bursa Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

''O Kahraman Benim'' projesi kapsamında ve Gençlik ve gönüllülük bir arada! “Sen de gönül ver” sloganıyla yola çıkan genç gönüllüler, 4.Grup eğitimlerini tamamlayarak katılım belgelerini aldılar. 15 Eylül 2017

O Kahraman Benim projesi kapsamında ve Gençlik ve gönüllülük bir arada! “Sen de gönül ver” sloganıyla yola çıkan genç gönüllüler,  4.Grup eğitimlerini tamamlayarak katılım belgelerini aldılar.

Daha fazla gönüllülük faaliyetlerine katılımının sağlanması, gençliğin sosyal ve kişisel gelişiminin desteklenmesi, toplumsal hayata katılım, planlı ve programlı çalışabilme, serbest zamanın etkin değerlendirilmesinin gerçekleştirilmesi, amacıyla #OKahramanBenim projesi kapsamında ve Gençlik ve gönüllülük bir arada! “Sen de gönül ver” sloganıyla yola çıkan genç gönüllüler, gönüllü arayanlar ve gönüllü olmak isteyenlerin yeni buluşma adresi www.gencgonullüler.gov.tr linkinden kayıt olup başvurusu kabul edilen Genç Gönüllüler Afetlerden korunmak ve afetlerin olumsuz etkilerini en az zararla atlatmak, doğal afetlere karşı dirençli toplum oluşturulmasında rol almak isteyen gönüllülerin, bir afet anında süratle harekete geçmesini ve profesyonel ekipler olay yerine gelinceye kadar kendisine, ailesine ve çevresindeki afetzedelere destek olmalarını sağlamak için 3 günlük Hafif Arama ve Kurtarma eğitimleri verildi.

Eğitimlerini tamamlayan Genç Gönüllülere Katılım belgelerini AFAD Bursa İl Müdürü V. Yalçın MUMCU ve eğitmenlerimiz tarafından verildi.

Tüm katılımcılara teşekkür eder, daha fazla gönüllü olmak isteyen gönüllülerimizi bekliyoruz.