İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bursa Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

01-07 Mart Deprem Haftası etkinlikleri 08 Mart 2018

Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 2018 Yılı 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İlimizde düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde, kurumlarda ve okullarda “Temel Afet Bilinci Eğitimi”, “Simülasyon Eğitimi”, “Tahliye Tatbikatı”, "Panel ve Faaliyetler" düzenlenmiştir.

 Kamu-kurum, kuruluş, STK  gönüllü arama kurtarma ekipleri Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan kent meydanında vatandaşlarla bir araya gelerek arama ve kurtarma malzemeleri sergisi açarak tanıtım çalışmaları yapıldı

1-7 MART Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında birçok okul, özel eğitim merkezi, iş yeri ve kamu kurum ve kuruluşunda eğitimler verildi. Ülkemizde yaşanan ve yaşanması muhtemel afetlere değinilen eğitimlerde, bir farkındalık oluşturularak depremlere ve diğer afetlere karşı bilinç düzeyinin arttırılması hedeflenmiştir.

Deprem Haftası dolayısı ile gerçekleştirilen eğitimlere 7’den 70’e birçok vatandaşımız katılmıştır. Eğitimlerimiz Deprem Haftasında olduğu gibi diğer zamanlarda da ara vermeden devam etmekte olup, Kurum-kuruluş, Okul, Dernek, işyeri çalışanları ve gönüllü ailelerimizi 20’li gruplar halinde randevu alarak, Simülasyonlarla Deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları öğrenebilirler ve Temel Afet Bilinci eğitimi alabilirler.