İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BURSA
Bursa Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Saha ve Masabaşı (Plan) Tatbikatında Kamu Kurum ve Özel Kuruluşlar ile Sivil Toplum Kuruluşlarına çalışmalarından dolayı Teşekkür ve Katılım Belgesi verildi. 12 Temmuz 2017
foto
Başbakanlık, İlimiz, İlçelerimiz, Destek İl Valilikleri Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri (AADYM) ve TAMP-Bursa yerel düzey hizmet gruplarının koordinasyon ve işbirliğini sağlamak ve geliştirmek amacıyla ilimizde 23-24 Mayıs 2017 tarihlerinde Saha ve Masabaşı (Plan) Tatbikatında enkazdan, eğimli araziden, yüksek katlardan, kuyudan kurtarma ve trafik kazasında müdahale çalışmalarında bizlerin yanında olan Kamu Kurum ve Özel Kuruluşlar ile Sivil Toplum Kuruluşlarına çalışmalarından dolayı Vali Yardımcısı Sayın İbrahim AVCI ve AFAD Bursa İl Müdür V. Yalçın MUMCU tarafından teşekkür ve katılım belgesi verildi.
[Devamı]
Genç Gönüllüler Hafif Arama Kurtarma Eğitimi I.Grup Bugün Başladı 03 Temmuz 2017
foto
Genç Gönüllüler Hafif Arama Kurtarma Eğitimi I.Grup Bugün Başladı. Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, Afetlerden Korunmak için ve afetlerin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla doğal afetlere karşı dirençli toplum oluşturulmasında rol almak, birey ve aileleri afetin ilk 72 saatine hazırlıklı hale getirmek amacıyla, eğitim almak isteyen Genç Gönüllüler linkinden başvurusu kabul edilen Genç Gönüllüler 1.grup ''Hafif Arama Kurtarma Eğitimi” Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdür V. Yalçın MUMCU'nun açılış konuşmasıyla başladı.
[Devamı]
Afet Eğitim Merkezinde Simülasyonlarla Afet Anını Görmek İstermisiniz 28 Haziran 2017
foto
Afet Eğitim Merkezinde Simülasyonlarla Afet Anını Görmek İstermisiniz. Afetlere karşı can mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların neler olduğunu öğrenmek önemlidir.
[Devamı]
Genç Gönüllüler Hafif Arama Kurtarma Eğitimi I.Grup Başlıyor 28 Haziran 2017
foto
Genç Gönüllüler Hafif Arama Kurtarma Eğitimi I.Grup 03 Temmuz 2017 tarihinde saat:08:30'da başlıyor. Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, Afetlerden Korunmak için ve afetlerin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla doğal afetlere karşı dirençli toplum oluşturulmasında rol almak, birey ve aileleri afetin ilk 72 saatine hazırlıklı hale getirmek amacıyla, eğitim almak isteyen http://gencgonulluler.gov.tr linkinden başvurusu kabul edilen Genç Gönüllüler 1.grup ''Hafif Arama Kurtarma Eğitimi” 03 Temmuz 2017 tarihinde saat:08:30'da başlıyor.
[Devamı]
Balkan Heyetine Bursa AFAD Bölgesel Lojistik Deposunun Tanıtımı Yapıldı. 09 Haziran 2017
foto
Balkan Devletleri (Kosova, Bosna Hersek, Arnavutluk, Makedonya,Hırvatistan) heyetine Bursa AFAD Bölgesel Lojistik Deposunun Tanıtımı Yapıldı. Bursa AFAD Şube Müdürü Mehmet Ali GERDAN tarafından tanıtımı yapılan, Karacabey’e Bursa AFAD Bölgesel Lojistik Deposu, Temmuz 2014 yılında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca Ülkemizin Afetselliği (deprem, sel vb.) ortalama yıllık hasar görülebilirlik oranı, ulaşım ve nüfus kısıtları dikkate alınarak Türkiye 15 farklı bölgeye ayrılmış ve İlimiz Bölgesel Lojistik Depo kurulacak illerden biri olarak seçilerek Afet sonrası afetzedelerin barınma, sağlık ve iaşe gibi acil ihtiyaçlarının hızlı ve etkin bir şekilde karşılanması amacıyla Afet Lojistik Deposu Karacabey’e yapılmıştır dedi....
[Devamı]
Genç Gönüllüler Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi 07 Haziran 2017
foto
Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, Afetlerden Korunmak için ve afetlerin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla doğal afetlere karşı dirençli toplum oluşturulmasında rol almak, birey ve aileleri afetin ilk 72 saatine hazırlıklı hale getirmek amacıyla, eğitim almak isteyen gönüllüler için 20 kişilik gruplar halinde ''Hafif Arama Kurtarma Eğitimi” verilecektir. Eğitim almak isteyen gönüllülerin Genç Gönüllüler Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi linkinden kayıt olanlara eğitim verilecektir. Eğitim tarihleri 20 kişilik eğitim müracaatı tamamlandığında iletişim bilgilerinden haber verilecektir.
[Devamı]
Saha ve Masabaşı (Plan) Tatbikatımızı Yaptık. 05 Mayıs 2017
foto
Valilik Makamının 3 Mayıs 2017 tarihli Oluru ve “Tatbikat Uygulama Emri” kapsamında ilimizde 23-24 Mayıs 2017 tarihlerinde Saha ve Masabaşı (Plan) Tatbikatı yapıldı. Tatbikatın Amacı: Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca onaylanan Bursa Afet Müdahale Planında (TAMP-Bursa) görevli hizmet gruplarından sorumlu ana çözüm ortağı il kurumları ile destek çözüm ortağı olan kurum-kuruluşların hazırladığı yerel düzey hizmet grubu operasyon planlarını denemek, AYDES (Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi) uygulamalarını denemek, Görevli personeli eğitmek, İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (İAADYM) ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi (BAADYM), Destek İl Valilikleri Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi (AADYM) ve Bursa yerel düzey hizmet grupları arasında koordinasy...
[Devamı]
Deprem Simülasyonu ile Doğru Davranış ve Afetlerde Korunma gibi konularda eğitimlerimiz devam ediyor. 03 Mayıs 2017
foto
Afet Eğitim Merkezimiz simülasyon teknolojileri kullanarak deprem, fırtına, şiddetli lodos, yangın, heyelan, sel vb. afetleri insanlara deneyim yolu ile yaşatmak ve afeti en az zararla atlatmak amacı ile tüm halkımızı eğitmek ve bilinçlendirmek için 17 Ağustos 2013 tarihinden itibaren eğitmeye devam ediyor.
[Devamı]
Gençlik ve Gönüllülük Bir Arada! 26 Nisan 2017
foto
Gençlik ve gönüllülük bir arada! “Sen de gönül ver” sloganıyla yola çıkan gencgonulluler, gönüllü arayanlar ve gönüllü olmak isteyenlerin yeni buluşma adresi. http://gencgonulluler.gov.tr Genç Gönüllüler Kayıt Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlerin gönüllü olarak hizmet etmeleri için pek çok gönüllülük fırsatı sunuyor. Sizler de bilginizi, emeğinizi ve zamanınızı başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız sitede yayınlanan gönüllü ilanlarını takip ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sitede yer alan gönüllülük faaliyetlerini; eğitim, çevre, spor, kültür ve turizm, sağlık ve sosyal hizmetler ile afet ve acil durum kategorileri altında arayabilirsiniz.
[Devamı]
“O” Kahraman Benim “……..!” 18 Nisan 2017
foto
“O” Kahraman Benim “……..!” Sivil savunmada yer almanın bir vatandaşlık görevi olduğu bilincini, toplumun her kesimine ulaştırmayı amaçlayan kampanyayla AFAD, sivil savunma gönüllülerinin sayısını artırmayı hedefliyor. “15 Temmuz Kahramanları”ndan esinlenerek hazırlanmış kampanya, kahramanlığı süper kahramanların ve süper kahramanlığa soyunan bireylerin tekelinden alıp, AFAD Gönüllülük Eğitimleriyle belirli bir bilgi ve bilinç düzeyine ulaşmış vatandaşlarımıza veriyor.
[Devamı]
Sayfalar: 12345