İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bursa Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Bursa İl Masabaşı ve Saha Tatbikatı 2018 Başladı 03 Mayıs 2018
foto
3 Mayıs 2018 09.00’da 5.8 büyüklüğünde deprem olayı ile başlayan İL MASABAŞI VE SAHA TATBİKATI / BURSA 2018 devam ediyor. Tatbikatımız, Başbakanlık AFAD Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Sayın İrfan KESKİN, Bursa Vali Yardımcısı Sayın İbrahim AVCI, Bursa AFAD İl Müdür V. Sayın Yalçın MUMCU ve ilimiz kurum/kuruluşlarının yöneticilerinin yapmış olduğu toplantı ile başlamıştır.
[Devamı]
01-07 Mart Deprem Haftası etkinlikleri 08 Mart 2018
foto
Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 2018 Yılı 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İlimizde düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde, kurumlarda ve okullarda “Temel Afet Bilinci Eğitimi”, “Simülasyon Eğitimi”, “Tahliye Tatbikatı”, "Panel ve Faaliyetler" düzenlenmiştir.
[Devamı]
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, işbirliği sağlamak amacıyla Afet Eğitim Merkezinde simülasyonlar eşliğinde afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili Temel Afet Bilinci Eğitimi, 2017-2018 eğitim-öğretim döneminden başlamak üzere randevu programı tüm Bursa ili ve ilçelerinde ortaokul 6. Sınıfları kapsayacak şekilde başlıyor. 22 Eylül 2017
foto
Ülkemizde meydana gelebilecek deprem, sel, çığ, toprak kayması ve diğer afetlere karşı hassas bulunan Bursa ilimizin sanayi, ticaret, turizm ve nüfus hareketliliği nedeniyle, Afet Eğitim Merkezinde simülasyon teknolojileri kullanılarak eğitimler devam etmektedir.
[Devamı]
''O Kahraman Benim'' projesi kapsamında ve Gençlik ve gönüllülük bir arada! “Sen de gönül ver” sloganıyla yola çıkan genç gönüllüler, 4.Grup eğitimlerini tamamlayarak katılım belgelerini aldılar. 15 Eylül 2017
foto
O Kahraman Benim projesi kapsamında ve Gençlik ve gönüllülük bir arada! “Sen de gönül ver” sloganıyla yola çıkan genç gönüllüler, 4.Grup eğitimlerini tamamlayarak katılım belgelerini aldılar. Daha fazla gönüllülük faaliyetlerine katılımının sağlanması, gençliğin sosyal ve kişisel gelişiminin desteklenmesi, toplumsal hayata katılım, planlı ve programlı çalışabilme, serbest zamanın etkin değerlendirilmesinin gerçekleştirilmesi, amacıyla #OKahramanBenim projesi kapsamında ve Gençlik ve gönüllülük bir arada! “Sen de gönül ver” sloganıyla yola çıkan genç gönüllüler, gönüllü arayanlar ve gönüllü olmak isteyenlerin yeni buluşma adresi www.gencgonullüler.gov.tr linkinden kayıt olup başvurusu kabul edilen Genç Gönüllüler Afetlerden korunmak ve afetlerin olumsuz etkilerini en az zararla atlatmak, d...
[Devamı]
Saha ve Masabaşı (Plan) Tatbikatında Kamu Kurum ve Özel Kuruluşlar ile Sivil Toplum Kuruluşlarına çalışmalarından dolayı Teşekkür ve Katılım Belgesi verildi. 12 Temmuz 2017
foto
Başbakanlık, İlimiz, İlçelerimiz, Destek İl Valilikleri Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri (AADYM) ve TAMP-Bursa yerel düzey hizmet gruplarının koordinasyon ve işbirliğini sağlamak ve geliştirmek amacıyla ilimizde 23-24 Mayıs 2017 tarihlerinde Saha ve Masabaşı (Plan) Tatbikatında enkazdan, eğimli araziden, yüksek katlardan, kuyudan kurtarma ve trafik kazasında müdahale çalışmalarında bizlerin yanında olan Kamu Kurum ve Özel Kuruluşlar ile Sivil Toplum Kuruluşlarına çalışmalarından dolayı Vali Yardımcısı Sayın İbrahim AVCI ve AFAD Bursa İl Müdür V. Yalçın MUMCU tarafından teşekkür ve katılım belgesi verildi.
[Devamı]
Genç Gönüllüler Hafif Arama Kurtarma Eğitimi I.Grup Bugün Başladı 03 Temmuz 2017
foto
Genç Gönüllüler Hafif Arama Kurtarma Eğitimi I.Grup Bugün Başladı. Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, Afetlerden Korunmak için ve afetlerin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla doğal afetlere karşı dirençli toplum oluşturulmasında rol almak, birey ve aileleri afetin ilk 72 saatine hazırlıklı hale getirmek amacıyla, eğitim almak isteyen Genç Gönüllüler linkinden başvurusu kabul edilen Genç Gönüllüler 1.grup ''Hafif Arama Kurtarma Eğitimi” Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdür V. Yalçın MUMCU'nun açılış konuşmasıyla başladı.
[Devamı]
Afet Eğitim Merkezinde Simülasyonlarla Afet Anını Görmek İstermisiniz 28 Haziran 2017
foto
Afet Eğitim Merkezinde Simülasyonlarla Afet Anını Görmek İstermisiniz. Afetlere karşı can mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların neler olduğunu öğrenmek önemlidir.
[Devamı]
Genç Gönüllüler Hafif Arama Kurtarma Eğitimi I.Grup Başlıyor 28 Haziran 2017
foto
Genç Gönüllüler Hafif Arama Kurtarma Eğitimi I.Grup 03 Temmuz 2017 tarihinde saat:08:30'da başlıyor. Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, Afetlerden Korunmak için ve afetlerin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla doğal afetlere karşı dirençli toplum oluşturulmasında rol almak, birey ve aileleri afetin ilk 72 saatine hazırlıklı hale getirmek amacıyla, eğitim almak isteyen http://gencgonulluler.gov.tr linkinden başvurusu kabul edilen Genç Gönüllüler 1.grup ''Hafif Arama Kurtarma Eğitimi” 03 Temmuz 2017 tarihinde saat:08:30'da başlıyor.
[Devamı]
Balkan Heyetine Bursa AFAD Bölgesel Lojistik Deposunun Tanıtımı Yapıldı. 09 Haziran 2017
foto
Balkan Devletleri (Kosova, Bosna Hersek, Arnavutluk, Makedonya,Hırvatistan) heyetine Bursa AFAD Bölgesel Lojistik Deposunun Tanıtımı Yapıldı. Bursa AFAD Şube Müdürü Mehmet Ali GERDAN tarafından tanıtımı yapılan, Karacabey’e Bursa AFAD Bölgesel Lojistik Deposu, Temmuz 2014 yılında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca Ülkemizin Afetselliği (deprem, sel vb.) ortalama yıllık hasar görülebilirlik oranı, ulaşım ve nüfus kısıtları dikkate alınarak Türkiye 15 farklı bölgeye ayrılmış ve İlimiz Bölgesel Lojistik Depo kurulacak illerden biri olarak seçilerek Afet sonrası afetzedelerin barınma, sağlık ve iaşe gibi acil ihtiyaçlarının hızlı ve etkin bir şekilde karşılanması amacıyla Afet Lojistik Deposu Karacabey’e yapılmıştır dedi....
[Devamı]
Genç Gönüllüler Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi 07 Haziran 2017
foto
Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, Afetlerden Korunmak için ve afetlerin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla doğal afetlere karşı dirençli toplum oluşturulmasında rol almak, birey ve aileleri afetin ilk 72 saatine hazırlıklı hale getirmek amacıyla, eğitim almak isteyen gönüllüler için 20 kişilik gruplar halinde ''Hafif Arama Kurtarma Eğitimi” verilecektir. Eğitim almak isteyen gönüllülerin Genç Gönüllüler Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi linkinden kayıt olanlara eğitim verilecektir. Eğitim tarihleri 20 kişilik eğitim müracaatı tamamlandığında iletişim bilgilerinden haber verilecektir.
[Devamı]
Sayfalar: 12345